Velmi mnoho dětí s HIA může navštěvovat běžné

Doporučujeme článek: dětská kolébka
Velmi mnoho dětí s HIA může navštěvovat pravidelné běžné školy. Ministerstvo školství se v posledních letech snaží vytvořit pro to podmínky. Ve vzdělávacích institucích rampy, instalovat zábradlí. Pro “speciálních” žáků získávají speciální stoly a další vybavení, které vám pomůže usnadnit jim pobyt ve škole.

Kompetentní pedagogové vytvořili speciální vzdělávací trasa pro děti s hia, a to jim pomáhá získat znalosti, které jsou nutné pro školní program. Je zcela přirozené, že v každém jednotlivém případě, je to pedagog by měl vyzvednout nějakou metodiku, která bude odpovídat duševní a fyzický rozvoj dítěte.
Obtíže? Existuje

Neměli bychom si myslet, že děti s HIA se snaží chodit do školy jen proto, aby si znalosti. Učit se každý z nich může dálkově, podobná technika je nyní velmi časté. Dívky a chlapci chtějí komunikovat se svými vrstevníky a přáteli, a někdy to se stává problém.

Velmi často běžné školní tón proti “zvláštní” děti jejich vlastní rodiče. A v tomto případě ti začnou vztahovat se k nim odmítavě, nebo dokonce ponížit. Povinností pedagoga je provést rozhovor s žáky, se podělili o tom, že každý člověk – osobnost s názorem, aspirací a tužeb.

Velkou pomoc mohou poskytnout korektivní program pedagog, psycholog, který se bude zabývat nejen s dětmi s HIA, ale i s běžnými dětmi ve školách. Dost rychle působí a dávají pozitivní výsledky:

testy;
konverzace-sporty;
tréninky.

Pokud je “zvláštní” dítě se stává součástí kolektivu a předkládal přátele, pak se začne ukazovat obrovské úspěchy ve studiu a vynikající aktivitu v třídách. Je prokázáno mnoha studiemi. Plus, když k dětem s HIA v pozitivním způsobem se mění postoj, se nejen lépe cítí. Výrazně se zvyšuje jejich sebevědomí, a to znamená hodně.
Jak správně organizovat vzdělávání dětí s HIA

Dítě, není s odchylkami duševního vývoje, schopni zvládnout běžné školní osnovy. V opačném případě pro něj sestaven individuální téma povolání. Jak postupovat – řeší pedagogové a lékaři, někdy ve školách i sbírat speciální komise.

Úkolem učitele je pokusit se dostat do “zvláštní” dítě všechny znalosti. Pro tento pedagog bez výjimky musí podstoupit potřebné školení. To lze provést na dálku, čtení tematickou literaturu, kurzů, sympozií.