Prútený nábytok: ako sa robí

Prútený nábytok: ako sa robí

Ďalším typom šetrné k životnému prostrediu nábytku – tkané z prírodných materiálov. Metóda samotná zlúčenina tkanie kúsky vo väčšine prípadov odstraňuje potrebu lepidla, a dobrý estetický kvalitný materiál, zvyčajne v prihláške a odstránenie farby. Výrobok je zvyčajne pokrytá prírodným lakom, nedáva škodlivých emisií alebo vosk.
3
Snáď dnešné najobľúbenejšie materiál pre výrobu takéhoto nábytku – ratan, alebo sušené stonky ratanu. Tento odolný a ľahký materiál dobre ohýbať po vode a po zaschnutí získa dostatočnú tvrdosť. Nesúca časť konštrukcie z silné stonky, a rovná plocha kúpiť tu sa získa tkanie pásov deleného jadra.

Ratan dnes nie iba kreslá a stoličky a skrine, pohovky, postele a tak ďalej. D.

Tento nábytok je odolný a ľahký. A vďaka jemnému sietí – nádherné.

DEMAND. V posledných rokoch rastie záujem o spálňach z ratanu. “Spíme tretinu života, – hovorí Alexander Gutsal, obchodný riaditeľ Rotang.ua. – A celú tú dobu dýchame spálňa so vzduchom, takže k nášmu prospechu, spálňa nábytok bol bezpečný pre zdravie”. Všeobecne platí, že podľa Alexandra, dopyt po ratanovým nábytkom sa každoročne zvyšuje o 2-3 krát – ako módny rastu na životné prostredie a zvyku starať sa o seba.

Napodobňovanie. Teraz čoraz viac a viac nájdete ponúka nábytok z umelého ratanu. Do akej miery to možno považovať za šetrné k životnému prostrediu? “V rovnakom v ktorom hliník a polyetylén neškodný” – odpovedá Gutsal Alexander. Naozaj, v mocenských shope tu štruktúrach takého nábytku je hliník, a pre tkanie – štylizované drevovláknitých plastová páska.

Ak stále drevotriesky

So všetkými výhodami nábytkom z prírodného dreva, väčšina z nás bude aj naďalej kupovať výrobky vyrobené z drevotriesky. Dôvod je jednoduchý – sú lacnejšie. Aj keď podľa Oleg Podgursky, borovica, sme tak lacný materiál, že nábytok z jej poľa môže byť lacnejšie ako podobné drevotrieskové dosky, ale s akousi drahého dyhy.

Pre nábytok použitý drevotriesky s úrovňou emisií formaldehydu E1 (táto informácia je potrebné sa učiť od predávajúceho), ktorý je považovaný za bezpečný pre zdravie. Ale – všimnite si – len za podmienky, že doska je pevne “zabalený” neškodný materiál. Najlepšie zo všetkého je, keď lietadlo pokryté prírodnou dyhou, mierne horšie – v prípade, že syntetické fólie.

Veľmi dôležité je pečať kvality lemovanie materiálne konca. Okrem toho, a to nielen na vonkajších častiach, ale aj vo vnútri konštrukcie. A ako asi tušíte, to je miesto, kde “nie je vidieť”, producenti a pokušenie je mierne shalturit nie je ošetriť rany, nechať príliš veľké medzery v kĺboch, atď. Takže to dáva zmysel nemá byť obmedzený iba jeho vzhľad pri výbere nábytku .. ale aj na “pohľad pod kapotu kúpiť tu“.

Mimochodom, najviac nebezpečné pre zdravie svezhesdelannaya nábytku (čo je nevyhnutné poznať pre tých, ktorí chcú dať vo svojom byte nábytku na zákazku) – po niekoľkých mesiacoch škodlivých emisií sa stáva oveľa menej.