Dzieci nie będą komunikować się z tymi, którzy im się nie podoba.

Nasze dzieci potrzebują tego, aby ich wychowywali i uczyli się żyć w tym świecie. Ale, w rzeczywistości, wiele i mogą nas nauczyć, jeśli będziemy tylko otwarte. Po prostu obserwować ich stylu życia, zachowania, emocjonalnymi reakcjami, a przekonasz się, że są one o wiele mądrzejszy od większości dorosłych. Przyjrzyjmy się 7 rzeczy, które mogą nas nauczyć nasze dzieci.
1. Dzieci nie będą komunikować się z tymi, którzy im się nie podoba.

Wolą pobawić się w samotności, niż próbować pozostać przyjaciółmi z tymi ludźmi, z którymi im się źle, czego nie można powiedzieć o dorosłych. Dzieci się nie niecierpliwią się, gdy chcą spotkać się z kimś, kto im się nie podoba, oni po prostu nie będą tego robić. Jeśli komunikujesz się z ludźmi z grzeczności, bo nie wahaj zerwać relacje – weź przykład z dzieci.
2. Dzieci nie zdają po awarii.

Rosnąć i rozwijać się – to naturalny styl życia dla każdego dziecka. Pragnienie czegoś nauczy zawsze silniejsze wrażenia z niepowodzeń, które doganiają dziecka. Od chodzić, dziecko spada z 10 razy dziennie, ale nie pozostawia swoich prac. Chcąc wspiąć się po raz pierwszy na wysoki sofa samodzielnie, dziecko nie powstrzymają pełne podczas upadku szyszki. Gdyby dorośli byli tacy aroganccy i kontynuowali swoje wysiłki, pomimo porażki, nasz świat byłby pełen sukces i szczęśliwymi ludźmi.
3. Dzieci są pełne ciekawości do świata.

Podczas gdy dorośli kierują się powiedzeniem: “Mniej wiesz, tym lepiej”, dzieci aktywnie poznają otaczający je świat i wszędzie wsadzają swoje małe, ciekawskie nosy. Dlatego ich życie jest wypełnione radością nowych odkryć, rozwojem, niespodzianek i innych pozytywnych rzeczy.
4. Dzieci nie tłumić swoich emocji!

Za rzadkie i smutne wyjątkami, gdy ich do tego zmuszają rodzice. Dlatego są całkowicie zdrowi psychicznie, szczęśliwi i łatwo przeżywają stres. Dzieci jasne przeżywają, jak radość, jak i smutek – są one wolne od stereotypów i nie dzielą swoich emocji na negatywne i pozytywne.
5. Dzieci nigdy nie usiąść.

Nie spotkać dziecko, które po prostu postanowił, by poleżeć z powodu tego, co mu lenistwo coś zrobić. Oni są zawsze aktywne i pełne energii, zajmują się tym, co przynosi im przyjemność i nie skarżą się na brak energii. Chcesz tak samo – wyrzuć szkodliwe produkty z lodówki, nie tankować alkoholu, kawy i napojów energetycznych i poczujesz jak przepełnia energia.
6. Dzieci często się uśmiechają.

Robią to bardzo wiele razy w ciągu dnia. Oni cieszą się z życia, przyjemne drobiazgi i odkryć, którymi wypełniona jest ich na co dzień. Plac depresja – choć istnieje, ale jest bardzo rzadkim zjawiskiem, które powstaje na skutek niekorzystnych warunków życia dziecka. Dzieci uśmiechają się do tego świata i cały świat odpowiada im wzajemnością.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie Banaby.pl gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy